Gisteren geleerd dat je routes kan opnemen op je SD card.
Deze komen in een map routes op de SD card terecht als gpx formaat.
Via google maps kan ik kml bestand exporteren van een route en deze dan converteren naar gpx.
Zet ik deze dan in de map routes op de SD, dan herkent de wagen deze niet.
In de gpx file die de auto zelf maakt zie ik longitude en latitude coordinaten en misschien kan ik die handmatig aanpassen op de computer.
Heeft iemand ervaring met routes op pc gepland naar een command te halen via SD? Programma of stappenplan?
Dank bij voorbaat.
R231 routes via SD importeren
- Raimon
- Moderator
- Berichten: 11532
- Lid geworden op: 19 nov 2011 13:48
- Mercedes-Benz: W205, C180 2017, W204, C180 CGI 2013, ex W204, C180 CGI 2011, ex. C200k classic, W204 2007
- Specialisatie: Diagnosetechnicus MB
- Locatie: Zuid-holland
Je hebt toch een comand online in je auto? Dan kan je ze direct vanaf Google maps naar je auto zenden.
En voor jou verhaal moet je ff kijken naar welke versie gpx je heb. Staat ergens in de file
En voor jou verhaal moet je ff kijken naar welke versie gpx je heb. Staat ergens in de file
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
Ik krijg command online niet aan de praat. iPhone 4 is blijkbaar verouderd.Raimon schreef:Je hebt toch een comand online in je auto? Dan kan je ze direct vanaf Google maps naar je auto zenden.
En voor jou verhaal moet je ff kijken naar welke versie gpx je heb. Staat ergens in de file
- Raimon
- Moderator
- Berichten: 11532
- Lid geworden op: 19 nov 2011 13:48
- Mercedes-Benz: W205, C180 2017, W204, C180 CGI 2013, ex W204, C180 CGI 2011, ex. C200k classic, W204 2007
- Specialisatie: Diagnosetechnicus MB
- Locatie: Zuid-holland
iPhone 4/5 werkt ook niet direct op zo'n oude SL een vers A-tje kan het wel
Met een SAP4 cradle zou het moeten werken omdat hij dan op extrene simmodus gaat.
Post anders je bestanden eens. Ik ben er ooit mee bezig geweest om alle klanten van een klant als nuttige plaats op de SD te zetten.
Met een SAP4 cradle zou het moeten werken omdat hij dan op extrene simmodus gaat.
Post anders je bestanden eens. Ik ben er ooit mee bezig geweest om alle klanten van een klant als nuttige plaats op de SD te zetten.
-
- Berichten: 1861
- Lid geworden op: 04 jul 2011 16:27
- Mercedes-Benz: BMW 418d Grancoupe High Executive A8
- Locatie: Zwolle
Leuk topic!
Heb nu 32 maanden mijn C klasse met Comand (NTG 4.5).
Het online gebeuren is me alleen nog gelukt toen ik mijn Blackberry nog had.
Online routes van Google plukken al helemaal niet.
Leerzaam dus.
Heb nu 32 maanden mijn C klasse met Comand (NTG 4.5).
Het online gebeuren is me alleen nog gelukt toen ik mijn Blackberry nog had.
Online routes van Google plukken al helemaal niet.
Leerzaam dus.
Beter een Ster op de motorkap, dan in je ruit...
- Raimon
- Moderator
- Berichten: 11532
- Lid geworden op: 19 nov 2011 13:48
- Mercedes-Benz: W205, C180 2017, W204, C180 CGI 2013, ex W204, C180 CGI 2011, ex. C200k classic, W204 2007
- Specialisatie: Diagnosetechnicus MB
- Locatie: Zuid-holland
Een BB was 1 van de beste telefoons voor die functie. Heb je al voor jou BB op mercedes-benz-mobile gekeken?
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
Is gelukt,
Maak een route aan via google maps.
map icoontje en vervolgens export als KML
via dit heb ik omgezet naar gpx : http://kml2gpx.com/
GPX dan aangepast, dit moet bovenaan staan :
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<gpx:gpx creator="" version="1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:gpx="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd" xmlns:gpxd="http://www.daimler.com/DaimlerGPXExtens ... name>Route 06.08.2014,14:38</gpx:name>
<gpx:extensions><gpxd:RteExtension><gpxd:RouteIconId IconId="2"></gpxd:RouteIconId>
<gpxd:RouteLength Unit="kilometer" Value="4.387"></gpxd:RouteLength>
</gpxd:RteExtension>
</gpx:extensions>
Maak een route aan via google maps.
map icoontje en vervolgens export als KML
via dit heb ik omgezet naar gpx : http://kml2gpx.com/
GPX dan aangepast, dit moet bovenaan staan :
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<gpx:gpx creator="" version="1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:gpx="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd" xmlns:gpxd="http://www.daimler.com/DaimlerGPXExtens ... name>Route 06.08.2014,14:38</gpx:name>
<gpx:extensions><gpxd:RteExtension><gpxd:RouteIconId IconId="2"></gpxd:RouteIconId>
<gpxd:RouteLength Unit="kilometer" Value="4.387"></gpxd:RouteLength>
</gpxd:RteExtension>
</gpx:extensions>
Laatst gewijzigd door iridium op 08 aug 2014 12:33, 2 keer totaal gewijzigd.
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
vervolgens een opsomming van de coördinaten :
<gpx:rtept lat="50.87503" lon="5.0122"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87501" lon="5.01178"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8751" lon="5.01096"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87511" lon="5.01059"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87508" lon="5.01009"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87494" lon="5.009480000000001"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8747" lon="5.00871"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87417" lon="5.0061"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87412" lon="5.00573"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87392" lon="5.00547"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8737" lon="5.00504"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8734" lon="5.00382"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8733" lon="5.00351"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87311" lon="5.00352"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87256" lon="5.00369"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87224" lon="5.00391"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8717" lon="5.00448"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87117" lon="5.00491"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87106" lon="5.00503"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87094" lon="5.00506"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87082" lon="5.00516"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87051" lon="5.00558"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87503" lon="5.0122"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87501" lon="5.01178"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8751" lon="5.01096"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87511" lon="5.01059"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87508" lon="5.01009"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87494" lon="5.009480000000001"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8747" lon="5.00871"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87417" lon="5.0061"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87412" lon="5.00573"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87392" lon="5.00547"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8737" lon="5.00504"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8734" lon="5.00382"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8733" lon="5.00351"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87311" lon="5.00352"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87256" lon="5.00369"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87224" lon="5.00391"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.8717" lon="5.00448"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87117" lon="5.00491"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87106" lon="5.00503"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87094" lon="5.00506"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87082" lon="5.00516"></gpx:rtept>
<gpx:rtept lat="50.87051" lon="5.00558"></gpx:rtept>
Laatst gewijzigd door iridium op 08 aug 2014 12:05, 1 keer totaal gewijzigd.
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
bestandsnaam is in mijn wagen ook belangrijk, anders herkent hij de route niet :
Route_20140806_143803.gpx in de mapnaam Routes op SD
Route_YYYYMMDD_UUMMSS.gpx dus
via command kan je dan icoon en naam route nog wijzigen, bestandsnaam blijft wel dezelfde
Route_20140806_143803.gpx in de mapnaam Routes op SD
Route_YYYYMMDD_UUMMSS.gpx dus
via command kan je dan icoon en naam route nog wijzigen, bestandsnaam blijft wel dezelfde
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
Kan je aangeven welke telefoon ik best koop voor mijn oude SL R231 op Mercedes command online te krijgen?Raimon schreef:iPhone 4/5 werkt ook niet direct op zo'n oude SL een vers A-tje kan het wel
Met een SAP4 cradle zou het moeten werken omdat hij dan op extrene simmodus gaat.
Post anders je bestanden eens. Ik ben er ooit mee bezig geweest om alle klanten van een klant als nuttige plaats op de SD te zetten.
- iridium
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 31 jul 2012 15:40
- Mercedes-Benz: W211 E280 2008 - R231 SL350 2013 - V221 S350L 2013
- Specialisatie: Iridium
- Contacteer:
Heb deze methode nu al 2 maal toegepast en dat werkt dus.
Eerst mooie kleine kronkelbaantjes op googlemaps inplannen dan exporteren en converteren.
Heel wat aangenamer om cabrioroutes zo te rijden dan met een Co naast u die bolleke pijl zit af te lezen.
Eerst mooie kleine kronkelbaantjes op googlemaps inplannen dan exporteren en converteren.
Heel wat aangenamer om cabrioroutes zo te rijden dan met een Co naast u die bolleke pijl zit af te lezen.
Ik gebruik ook deze methode. Iemand op het Engelse forum heeft daar zelfs een java-programma voor geschreven. Maar nu doet zich in mijn R231 (SL 500 van 2013) het volgende vreemde geval voor: Na ca. 50km van de route gereden te hebben, wordt de blauwe lijn op het scherm vager en volgt de gesproken melding: "u nadert een gebied waarin nauwkeurige navigatie niet mogelijk is". Dat is een misleidende tekst, want wanneer de navigatie handmatig wordt afgebroken en opnieuw de route wordt geladen volgt op het scherm de tekst "wilt u doorgaan na de onderbreking?". Wanneer daarop "Ja" wordt geantwoord, gaat het rijden van de route verder na het afbreekpunt. Voor weer zo'n 50km waarna hetzelfde zich voordoet. Het lijkt erop of er te weinig geheugencapaciteit is om de hele route in te lezen.
Komt iemand dit bekend voor? Is er een software update voor Comand NTG4.5 die dit oplost?
mvg
Jac
Komt iemand dit bekend voor? Is er een software update voor Comand NTG4.5 die dit oplost?
mvg
Jac
- motorhan
- Donateur
- Berichten: 2292
- Lid geworden op: 21 nov 2009 15:10
- Mercedes-Benz: e207 250 CGI Cabrio avantgarde 2013
- Locatie: Cranendonck
Kun je dan gewoon van het net een gpx route op het kaartje zetten net als bij de garmin en het Sd kaartje in de comand steken en dan een route openen of zie/wil ik het weer te simpel.iridium schreef: ↑07 aug 2014 09:12 Gisteren geleerd dat je routes kan opnemen op je SD card.
Deze komen in een map routes op de SD card terecht als gpx formaat.
Via google maps kan ik kml bestand exporteren van een route en deze dan converteren naar gpx.
Zet ik deze dan in de map routes op de SD, dan herkent de wagen deze niet.
In de gpx file die de auto zelf maakt zie ik longitude en latitude coordinaten en misschien kan ik die handmatig aanpassen op de computer.
Heeft iemand ervaring met routes op pc gepland naar een command te halen via SD? Programma of stappenplan?
Dank bij voorbaat.
Met vr gr
E207 Cabrio Avantgarde prestige 2013. W168 A160 Avantgarde 2002
E207 Cabrio Avantgarde prestige 2013. W168 A160 Avantgarde 2002